Domů > Stroboskop > Stroboskop s otáčkoměrem MP1
Stroboskopy pro nastavení motorů a točivých strojů

Stroboskop s otáčkoměrem MP1

strobosko.gif


Původní konstrukce analogového stroboskopu. MP1 je zabudován do skříňky z mechanicky odolného materiálu FORSAN, černé barvy. Přístrojem můžeme měřit nejen otáčky a úhel předstihu, ale taky kontrolovat správnou činnost odstředivého regulátoru  v rozdělovači, podtlakového regulátoru atd. Další  možnost  použití je pro kontrolu mechanického stavu  motoru. U nového nebo dobrého motoru bude světelný záblesk "přicházet" stále  ve stejný okamžik. Pokud  budeme osvětlovat jakékoliv točivé místo. "Vytahané" rozvody a špatný technický stav motoru je velmi dobře vidět při prosvícení stroboskopem. Na motoru je vidět jak točivá část motoru nepravidelně poskakuje vlevo-vpravo vlivem nejrůznějších vůlí. Motor v dobrém technickém stavu ukazuje rysku na řemenici stálé na jednom místě. Spolu s generátorem můžeme pozorovat rychle se měnící a pravidelně se opakující děje, které bychom běžně okem nikdy nepostřehli. Přístroj je již  používán v textilkách, při balení cigaret, opravnách šicích strojů a dalších.

 

Napájecí napětí 10 - 15V.
Krátkodobě zkoušeno 21.5 Volt/ 10 sec./ 2000 ot/min.
Odběr proudu:  2A / při 13,8V/ 50 Hz.  3,5 A/100 Hz 
Maximální kmitočet pro výbojku Minimálně  100 Hz tj. 100 záblesků /1sec.=12 000 ot./min. pro 4 takt motor.
Maximální měřené otáčky 6000 ot/min.
Životnost výbojky zkoušeno 2 000 000 záblesků při použitém proudovém zatížení.
Otáčkoměr 12 ks LED diody
Citlivost vstupu pro otáčkoměr i stroboskop  2,0 V
max.chyba pro otáčkoměr <10% při 3000 ot/ min.
Přesnost stroboskopu Zpoždění při průchodu signálu od vstupního čidla po výboj na lampě je prakticky neměřitelné.To znamená že stroboskop samotný má chybu 0%.   
Rastr světelných diod 1. v základním rozsahu po 500 ot./ min. na kabelu k 1.válci. celkem 0-6000 / 12 LED diod 
Rastr světelných diod 2. na přívodu k rozdělovači 4 krát "hustější" t.j. po 125 ot. celkem 0-1500 / 12 LED diod
Použité čidlo toroidní sonda, - je možno dokoupit snímací kleště impulsů.
ochrany: Ochrana proti přepolování.
Nadproudová elektronická ochrana.

 

Abychom dostatečně osvětlili měřené místo musíme dodat do výbojky dostatečnou energii. Výbojka je namáhana přímoúměrně s počtem otáček.Doporučený pracovní režim pro dlouhou životnost výbojky je při  2000 ot/min. 10 sec.blikání-10 sec. klid. Střída asi 1:1 pro ochlazení xenonové výbojky.

 

Přístroj byl ohodnocen zlatou medaili na BVV. Od této doby byl několikrát inovován.

 

Digitální stroboskop MP1 DIGI

Nová verze firmwaru 1.2 obsahuje úpravu, kdy pro nastavený nulový předstih stroboskop bliká okamžitě po příchodu pulsu. V ostatních případech pak bliká na základě vypočteného zpoždění z rychlosti otáček a nastaveného úhlu předstihu. Tato úprava má vliv při měření strojů s nestabilními otáčkami, pro které blikání na vypočtený předstih, který se nastavuje vždy o otáčku dopředu, nemuselo být stabilní.

 

Firmware 1.3 umožňuje při úpravě měřit i motory s dvěmi jiskrami během pracovního cyklu. Takto je možné měřit dvou i čtyřtaktní motory. Stroboskop musí být rozšířen o přepínání režimu motoru a signalizaci.

 

předstih

Máme pro Vás možnost, jak při nakupování ušetřit několik tisíc ročně při nákupu potravin, oblečení, energií, pohonných hmot a jiného zboží. Navštivte naše stránky http://www.mylyconet.com/radimkabatek . Členství v největším nákupním společenství je bezplatné a můžete jej také zdarma doporučit i svým známým a obchodníci Vám poděkují za přivedené klienty malou částí z jejich tržby.

 

Navíc díky každému nákupu pomáháte také nadacím Child and family foundation, podporující vzdělávání a rodinu, a Greenfinity foundation, podporující životní prostředí.

 - - - By CrazyStat - - -